Dural'dan 'Bedelini Ödeyeceksiniz'

Dural'dan ‘Bedelini Ödeyeceksiniz’

Dural'dan 'Bedelini Ödeyeceksiniz'
21 Ekim 2023 - 16:46
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural, Fevkani Köprüsü yıkımıyla ilgili Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’a sert çıktı.
Dural yaptığı konuşmasında, Başkan Alan’ın köprü yıkımıyla alakalı verdiği kararın tamamen siyasi bir karar olduğunu ifade ederek, ‘Bedelini seçimlerde ödeyeceksiniz’ dedi.

Dural konuşmasında; “Burada siyasi bir karar verildi. Bu kararla köprüyü yıkıyorsunuz. Verdiğiniz bu siyasi kararın bedelini seçimlerde ödeyeceksiniz. Biz seçimi kazanacağımıza inanıyoruz. Siz de bu siyasi kararın bedelini ödeyeceksiniz.

Hadi diyelim bu karar verilirken belediye CHP’deydi. Biz diyelim ki bir eksik yaptık. Tamir tadilatını yapmadık ya da yapamadık. Devlette, belediyelerde devamlılık esas değil mi? O zaman siz tamir tadilatını yapsaydınız. Siz niye yapmadınız?

Ama siz burada tamir, tadilat ve iyileştirme yerine siyasi bir tercihte bulundunuz. Bu tercihiniz doğrultusunda yıkım işlemini yapıyorsunuz. Biz de diyoruz ki, bu hukuksuzdur, usulsüzdür, doğru değildir ve yanlıştır. Gittiğiniz yolda yanlıştır. Bunun hukuki bir süreci olacaktır. Biz de bunun takipçisi olacağız. Bu iş burada böyle bitmeyecek. Yaptığınız sizi yanınıza kar kalmayacak. Ben yaptım oldu zihniyetiyle siz koca bir şehri yönetemezsiniz.

Burada bir toplamsal mutabakat sağlamadınız. Kime sordunuz? Toplumun bütün kesimlerinden sendikalardan, sivil toplum kuruluşlarından, meslek odalarından fikir aldınız mı? Biz bu yıkıma karşıyız diyoruz. Siz bizi niye dinlemiyorsunuz? Bizler bu şehrin kötülüğünü mü istiyoruz? Tabi ki bizlerde şehrin iyiliğini istiyoruz. Ama dediğim gibi siz burada bir siyasi karar aldınız. Bu kararın bedelini de halk size ödetecek.

Siz bu köprüyü yıkmayacağız dediniz, halk size bu şekilde oy verdi. Şimdi köprüyü yıkıyorsunuz. Halkı kandırdınız. Bu doğru bir uygulama değil. Halk bunun hesabını size soracaktır” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum