Gülay: Hainleri Tek Tek Açıklayacağım

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Erdal Gülay, 15 Mayıs'ta partiye hainlik yapan isimleri tek tek deşifre edeceğini açıkladı.

Gülay: Hainleri Tek Tek Açıklayacağım
18 Nisan 2023 - 14:25
İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Erdal Gülay, milletvekili aday listesine giremeyen bazı isimlerin partiye üye yaptıkları kişileri istifa ettirdiklerini ve bu hainleri telntek açıklayacağını söyledi.

15 Mayıs'ta partiye hainlik yapanları isim isim deşifre edeceğini ifade eden Erdal Gülay şöyle konuştu:

"Ankara’da iyi partinin 28. dönem milletvekili adayları tanıtıldı. Tanıtım toplantısına yoğun bir katılım oldu. Genel başkanımız Meral Akşener’in onayladığı adaylarımızla biz de oradaydık.

Bu liste bizim önümüze konuldu. Birileri çıkıp 'Erdal Gülay, geldi listeyi birkaç gün önce genel merkeze teslim etti' diyorlar. Bunu söyleyenin kim olduğunu net olarak biliyorum. Vakti zamanı gelince bunları açıklayacağım. Listeler yayınlanmadan önce genel merkeze gittiğim doğru, ancak 'şu olsun bu olsun' diye bir şey demedim.

Bana il başkanı olarak sorulursa tabii ki ben de orada tasarrufu mu kullanırım. Bu benim en doğal hakkımdır.

Çalışmak istemediğim kişiyi belirtebilirim. Ya da şehirde en çok kim popülerse onu değerlendirebilirim.

Şimdi ben kalkıp da bu şehre faydası olmayacak, bir katkı sağlamayacak, bu şehir için elini taşın altına koymayacak insanları ben burada milletvekili sıralamasına koymam.

Bu listeye giremeyen arkadaşlarımız 'ben İYİ Partiliyim deyip de, milletvekili aday adaylığına başvurmuşsa listeye giremedim diye de kenarda kalıyorsa, partiye çalışmıyorsa bu benim için İYİ Partili değildir.

Buraya başvurusunu da menfaate dayalı vermiştir. Burası menfaat kapısı değil. Listeye giremeyenlere şimdi bakacağız. Göreceğiz partiye ne kadar hizmet edecekler. Partinin neresinde ve hangi bölgesinde çalışmak isteyecekler. Bunu samimiyetle söylüyorum. Yeri gelince 15 Mayıs sabahı samimiyetle açıklayacağım.

Net konuşacağım. Listeye giremeyenler kim olduğunu açıklayacağım, listeye giremeyen kişiler partiden istifa ettiriyorlar.

'Ben listeye giremedim istifa edin' diyor. Kimlerin istifa ettiğini de görüyorum. İstifa edenlerin bu partiye kimler tarafından üye yapıldığını da biliyorum. 15 Mayıs’ta bu partiye ihanet edenlerin isimlerini açıklayacağım.

Ben bu gömleği giymişim, ben buranın menfaatini ve dürüstlüğünü korurum. Benim kimseyle kavgam olmaz. Ama görüyorum ki çalışmak istemeyenler de var. Ön kesmek isteyenler var. İstifa ettirenler var.

Bu kişiler bir değil iki değil üç değil, bunların başını çekenlerde var. Kadını da var erkeği de var. Kimler tarafından üye yaptırılıp kimler tarafından istifa ettirdiklerini biliyorum.
Hainleri o gün açıklayacağım."

YORUMLAR

  • 0 Yorum