GENEL MERKEZ NEYİN KAFASINI YAŞIYOR

DEMİRKÖSE DUVARA TOSLADI

GENEL MERKEZ NEYİN KAFASINI YAŞIYOR
19 Nisan 2022 - 14:37 - Güncelleme: 19 Nisan 2022 - 14:45
MHP İl yönetiminde muhasebeden sorumlu yönetici olan Ahmet Özkan, "MHP İl Başkanı Varol Demirköse, partinin parasını usulsüz çekti" dediği için ihraç edilmişti. Demirköse tarafından mahkemeye verilen Özkan, Zonguldak 1'inci Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davayı kazandı. Ahmet Özkan, şimdi Demirköse'ye maddi ve manevi tazminat davası açmaya hazırlanıyor.

MHP Zonguldak İl muhasibiyken İl Başkanı Varol Demirköse'nin yasal olarak kendisiyle birlikte para çekmesi gerekirken başka bir yöneticiyle para çektiğini iddia eden ve paranın hesabını soran Ahmet Özkan, o tarihte parti disiplin kuru tarafından ihraç edilmişti. 

Gazetemize konuşan Özkan, sadece kendisini değil başka arkadaşlarının da genel merkezin gönderdiği  paranın hesabını sorduğu için ihraç edildiğini belirterek şunları söyledi:

"İl yönetim muhasebi olarak genel merkezden gelen parayı iki kişi çekmesi gerekirken, İl Başkanı Varol Demirköse, beni almadan il sekreteri Ertuğrul Atabay ile birlikte bankaya gidiyor. Banka memuru yetki belgesini istiyor ama Demirköse seçim atmosferinde olduklarını söyleyerek belgeleri sonra göndereceklerini ifade ederek parti usulsüz bir şekilde çekiyor. Yani, partiye gelen paraları benim bilgim olmadan çekti. Hatta bana yönetim kurulunda bunun hesabını sorduğum için dava açtı. Parayı nereye harcadığını belgeleyemedi. Ama dava konusu sanki ben ona usulsüz kredi çektiğini iddia etmişim gibi dava açılmış. 

Bu nedenle beni disipline vererek  partiden ihraç etti. Şimdi ben maddi manevi tazminat davası açacağım. Bu süreçte sadece beni değil il yöneticisi Halim Burnaz arkadaşımı da bu sebepten ihraç ettiler. Biz bu davaya hayatını vermiş insanlar olarak partim adına yaşanan süreçte manevi anlamda ağır yaralar aldık. İl Başkanı Varol Demirköse göreve geldiği günden itibaren  MHP'ye zarar vermiştir. Umarım genel merkez Zonguldak'ta yaşananların farkına varır" dedi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum