Davut Acar'a 29 Bin TL Ceza!

Davut Acar'a 29 Bin TL Ceza!

Davut Acar'a 29 Bin TL Ceza!
28 Ocak 2022 - 15:59
Zonguldak Kömürspor'un TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta 21. hafta maçında Karaelmas Kemal Köksal Stadı'ında oynadığı ve Pendikspor'a 3-2 kaybettiği maçın ardından ortalık karışmıştı.
Yaşanan bu olayın ardından  Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)  çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Zonguldak Kömürspor'a  ve hakeme saldırısı nedeniyle Zonguldak Kömürspor ikinci Başkanı Davut Acar'ın cezasını belirledi. 
PFDK, Zonguldak Kömürspor'a  8 bin TL para cezası verirken, Davur Acar ise ihtarın yanı sıra 29 bin TL para cezası ve 175 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.
 
PFDK'DAN KÖMÜRSPOR' A VERİLEN CEZA ŞU ŞEKİLDE 
“CRİPTOSWAPS ZONGULDAK KÖMÜRSPOR Kulübünün, 21.01.2022 tarihinde oynanan CRİPTOSWAPS ZONGULDAK KÖMÜRSPOR-PENDİKSPOR FUTBOL A.Ş. TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 8.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,
Aynı müsabakada CRİPTOSWAPS ZONGULDAK KÖMÜRSPOR Kulübü idarecisi DAVUT ACAR'ın, akredite edilmediği T alanına ve yeşil zemine girmesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına,
Aynı müsabakada CRİPTOSWAPS ZONGULDAK KÖMÜRSPOR Kulübü idarecisi DAVUT ACAR'ın, müsabaka hakemine yönelik saldırısı nedeniyle 175 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ve 29.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verilmiştir.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum