Karanlık Adam

Karanlık Adam

info@kanal67.com.tr

Bir Ülkücünün İbretlik Hatırası

16 Ocak 2021 - 13:41

Mehmet Reşat Turan geçmişten günümüze ülkücülerin ne hale geldiği ile alakalı başından geçen iki olayı anlatıyor.        Tamamen gerçek olaylara dayanan iki olaydan bahseden Turan’ın anlattıkları düşündürücü. İşte O olaylar ve ülkücülerin geçmişten günümüze yansıması… 

İLK OLAY 

Yıl 1991 Antalya'ya gidiyorum kızım 6 aylık ve eşim yanımda. Gece Denizli'yi geçince dağda araç arıza yaptı. Yanımda  araç telefonu var büyük çanta gibi hemen 118 arayıp yerimi söyleyip bulunduğum yere en yakın ilçenin emniyet telefonunu istedim.

İlçe emniyetini arayıp yolda kaldığımı bana ilçelerinde tanıdıkları bir ülkücünün varsa telefonunu vermelerini istedim. Hemen bir telefon verildi aradım kendimi tanıtıp yolda kaldığımı söyledim cevap.

- Abi bekle geliyorum.Yarım saat kadar sonra bir çekicinin geldiğini gördüm. Şoförün yanından atlayan kardeşimiz:- Abi geçmiş olsun deyip beni kucaklarken çekici işleme başlamıştı ve sanırım saat 03.30’du.

 Kasabaya geldiğimizde açık bir tamirhane ve iki kardeşimizin çay koyarak beklediğini gördüm. Eşim ve kızım hemen yan sokakta ışığı yanan bir eve bir hanım nezaretinde alınırken bana çay uzatılıp araç arıza tespiti yapıldı. O zaman dükkanda olan diğer kardeşimizin koşarak gittiğini görünce sordum.

 - Bu arkadaş kim nereye koşuyor?- Abi o parçacı kardeşimiz kayış kopmuş onu almaya gidiyor!..1- Gecenin bir yarısı aracı arızalanan bir ülkücü2- Orda tanıdığınız bir ülkücü var mı dediğimde ev telefonu verilen bir ülkücü3- Çekicisi tamircisi, parçacısının ve çocuklar için kalkan bir ev halkı ülkücü

 Bir saat kadar sonra yola çıktığımızda henüz 2 yıllık evli olduğum eşimin bana ilk sözü.

 - Ülkücüler var oldukça vallahi bu memlekete bir şey olmaz iyi ki bir ülkücü ile evlenmişim..

 

 

İKİNCİ OLAY 

Sene 2018 yine yollardayım yine yolda kaldım geçen ay bir gece vakti bu kez yalnızım. Tebessümle yıllar öncesi geldi aklıma. Sarıldım telefona yine en yakın emniyetin telefonunu istedim verdiler, aradım.

 - Kardeşim yolda kaldım bana ilçenizdeki bir ülkücünün telefonu verir misin? Cevap:- BeyefendiMHP’li bir ülkücünün mü?BBP’li bir ülkücünün mü?İYİ partili bir ülkücünün mü?AKP’li bir ülkücünün mü telefonunu vereyim?..Sesim kısıldı yutkunamadım bile sesiniz gelmiyor diyebildim ve oturup ağladım.. İşte halimiz... Sebep olanları ben hala ülkücüyüm diyebilenlere havale ediyorum.Rabbime emanetsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum