Elektrik Faturalarından TRT Payı Kaldırıldı

Elektrik Faturalarından TRT Payı Kaldırıldı

Elektrik Faturalarından TRT Payı Kaldırıldı
09 Kasım 2021 - 10:39 - Güncelleme: 09 Kasım 2021 - 10:59

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün kabine toplantısı sonrası yaptığı konuşmada, önümüzdeki dönemde elektrik faturalarındaki TRT payı ile enerji fonu kesintilerini kaldırma kararı aldıklarını duyurdu. Elektrik faturalarında TRT payının kaldırılması için kanun teklifini ilk olarak CHP, 2018 yılında vermişti. Erdoğan'ın duyurusunun ardından CHP'den peş peşe yapılan açıklamalarda "Kemal Kılıçdaroğlu bir sorunu daha çözdü" ifadelerine yer verildi.

CHP yöneticileri ve milletvekillerinden peş peşe paylaşımlar

“Elektrik faturalarında halihazırda TRT payı, kayıp kaçak bedeli, sayaç okuma bedeli vb. Birçok gider yer almaktadır. Bu nedenle faturalarda artışa neden olan söz konusu unsurların kaldırılarak ve tüketicinin yükünün hafifletilmesi amaçlanmaktadır” ifadeleriyle CHP tarafından elektrik faturalarında TRT payının kaldırılması teklif edilmişti. CHP'nin önerisi Ak Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedilmişti.

Erdoğan’ın açıklaması sonrası CHP il yöneticileri, ilçe yöneticileri ve milletvekilleri peş peşe “Kılıçdaroğlu söyledi. Elektrik faturalarında TRT payı kaldırıldı. Vatandaş rahatladı...” benzeri ifadeler ile paylaşımlar yaptı

YORUMLAR

  • 0 Yorum