AK PARTİLİ MUHALİFLERE YOBAZ DEDİ

AK PARTİLİ MUHALİFLERE YOBAZ DEDİ

AK PARTİLİ MUHALİFLERE YOBAZ DEDİ
09 Mayıs 2022 - 17:58

AKP'li Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, ilçede 28-31 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek müzik ve bira festivali için yapılan 'alkol' eleştirilerine "Bizim kimsenin yaşam tarzına karışmaya hakkımız yok. Özgür bir ülkede yaşıyoruz. Bunlar öküz altında buzağı arayan insanlardır. Geçen sene bu etkinliği yaptık ve bir sıkıntı olmadı. Bu muhabbetler tamamen siyasal, bu muhabbeti çıkaran insan belki de her akşam içiyordur. Laf olsun diye, konuşuyorlar. Bu memlekette bazı kafalar var, sağın da yobazı var solun da yobazı var. Bunların ikisine de ne yaparsanız yapın beğendiremezsiniz. Yobazlar çok tehlikeli insanlardır" şeklinde cevap verdi. 
 

MESCİDDEN BİRA FESTİVALİNE 

Zonguldak'ın Kozlu  ilçesinde ilk kez geçen sene düzenlenen Kozlu Müzik Festivali, bu sene Manga, Emre Aydın, Yeni Türkü, Pinhani, Sagopa Kajmer, Hayko Cepkin, Niyazi Koyuncu gibi birçok sanatçıyı hayranlarıyla buluşturmaya hazırlanıyor. Konserler sırasında mescide sadece 100 metre mesafede alkol satılması ve 18 yaşından küçüklere bira servisi yapılması bazı çevrelerce ve AKP içersinde sert tartışmalara neden olmuştu.

Alkollü mekanlara karşı net bir tavır koyan, yeni alkollü mekan açılmasını zorlaştıran yasalar çıkaran, alkole Cumhuriyet tarihinin en büyük zamlarını yapan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin, AKP'li bir belediyenin bira ve müzik festivali yapması kamuoyunda "eksen kayması" şeklinde yorumlandı. Kozlu sahiline ihtiyaç olduğu için değil,  ileride o bölgeye alkollü mekan açılmasın diye mescit yaptıran AKP'li Kozlu Belediyesi'nin bu hamlesi şaşkınlık yarattı. 

 

AKP'Lİ MUHALİFLERE "YOBAZ" DEDİ

"Sosyal toplumu rahatsız eden bir durum olmadığı sürece bir şey olmaz. Adı geçen firmalar bu memlekette yüzlerce kişi çalıştırıyorlar. Sigortasını ve vergisini ödüyorlar" diyerek Kozlu 2'nci müzik ve bira festivaline karşı çıkan AKP'lileri yobazlıkla suçlayacak kadar sert tavır koyan Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş'a AKP Genel Merkezinin nasıl bir refleks vereceği ise merak ediliyor. Öte yandan, AKP İl ve Merkez İlçe Başkanının yanısıra AKP Zonguldak Milletvekillerinin bu festivale katılıp katılmayacağı bilinmiyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum